Satilik Scotishfold | Satilik Scotishfold İstanbul | Scotishfold | Scotishfold Fiyatları | Scotishfold Ozellikleri | Gri Scotishfold | Beyaz ScotishfoldScottish Fold bir evcil kedi cinsi olarak gövdesi genelinde kıkırdaklarını etkileyen ve kulaklarının “düşük” olmasına, ileri veya geri yatık olarak kafalarının ön kısmına doğru olmasına ve kedinin bir “baykuş görünümüne” sahip olarak tanımlanmasına neden olan doğal baskın bir gen mutasyonuna sahiptir.

 

 

Sarkık kulaklı tavşan sonrasında orijinal olarak sarkık kulak veya kıvrık kulak olarak da adlandırılan cinsin adı 1966 yılında Scottish Fold olmuştur. Kayıtlarına bağlı olarak uzun tüylü Scottish Fold cinsleri Highland Fold, Uzun Tüylü Scottish Fold ve Coupari olarak bilinmektedir.

Tüm Foldlar düze, sarkık olmayan kulaklarla doğar ve Fold geni genellikle 21 gün civarında kendini gösterir. Sarkık kulaklı olmayan yavrular Düz Kulaklılar olarak bilinir. Orijinal kediler kulaklarında sadece bir kıvrıma sahiptir, ancak seçilimli yetiştirmeye bağlı olarak, yetiştiriciler kulakların tamamen kapanmasına neden olacak şekilde iki ya da üç kıvrımlı olarak bunu arttırmışlardır.

Scottish Foldlar kıvrımlı kulaklı veya normal kulaklı olmaları fark etmeksizin tipik olarak iyi bir tabiata ve sakinliğe ve diğer hayvanlarla uyumlu bir yapıya ve ev sakinleriyle aşırı iyi ilişkiler kurma özelliklerine sahiptir. İnsan bakıcılarına aşırı bağlanma eğilimindedirler ve doğaları gereği oldukça sevecendirler. Foldlar ayrıca oyunculuk, taranma ve akılışlık konularında da iyi notlar almışlardır. Bu hayvanlar dışarıda olmayı ve dış mekânlarda oyun oynamayı ve faaliyetleri çok severler. Yalnızlık kesinlikle nefret ettikleri şeydir ve onları depresif hissettirir. Ayrıca Scottish Foldlar için inatçılık yaygındır.

Foldlar ayrıca sırtüstü yatmalarıyla da bilinirler. Scottish Foldlar tipik olarak yumuşak seslidirler ve karmaşık bir miyavlama skalasına sahiptirler ve iyi bilinen cinslerinde mırlama bulunmaz. Foldların ayrıca bacaklarını dışarı doğru gererek ve bacakları karınlarının üzerinde oturdukları bilinmektedir. Buna “Buda Pozisyonu” denir.