Satilik Akita Yavruları İstanbul | Satilik Akita | Akita Fiyatları | Akita Ozellikleri | Beyaz Akita

Akita Japonya’nın dağlık kuzey bölgelerinden gelen bir köpek cinsidir. Akita güçlü, bağımsız ve baskın bir türdür ve yaygın olarak yabancılara karşı soğuktur ancak aile üyelerine karşı sevecendir. Bir cins olarak Akitalar genellikle zordur ancak çeşitli genetik koşulara boyun eğdikleri ve bazı ilaçlara hassas oldukları bilinmektedir.

Bir spitz cinsi olarak, Akita’ nın görünümü orijinal işlevlerine özgü soğuk hava adaptasyonlarını yansıtır. Akita boyu ve güçlü kemikleri açısından önemli bir cinstir Cinsin karakteristik fiziksel özellikleri geniş, ayı benzeri kafa ve dik üçgen kulaklar ve boyun kıvrımını izleyen hafif bir açıdan oluşmaktadır.

İlaveten, Akita’nın gözleri küçük, koyu renkli, derinde ve üçgen şekillidir. Akitalar kalın çift kürke ve sıkı eklemli kedi benzeri patilere sahiptir. Kuyrukları bellerine doğru nazik veya çift burgulu şekilde kıvrılır.

Akita genellikle mülkü etrafındaki alanda görülür ve yabancılara karşı çekingendir. Bazen davranışları kedi gibi tanımlanabilir. Bir Akita için yemek sonrası yüzünü temizlemek, kulübe arkadaşının tüylerini yalamak ve evde zor beğenen olmak olağan dışı değildir. Aynı cinsiyetten diğer köpeklere karşı AKC cins standardında belirtildiği şekilde tolerans göstermedikleri bilinmektedir