Satilik İngiliz Bulldog Yavruları İstanbul | Satilik İngiliz Bulldog | İngiliz Bulldog |İngiliz Bulldog Fiyatları | İngiliz Bulldog OzellikleriBulldog orta boyda olan ve genelde İngiliz Bulldog veya Britanyalı Bulldog olarak bilinen bir kopek türüdür. Diğer bulldog köpek türlerinde Amerikan Bulldog, Eski İngiliz Bulldog (şimdi nesli tükenmiştir),  Bulldog, kaslı ve güçlü bir köpektir; kırışık yüzü ve içe dönük burnu karakteristik özelliklerindendir.

Amerikan Kennel Kulübe göre (AKC), bulldog yaradılışı “sakin ve uysal, iradeli ve cesur (saldırgan veya vahşi değil) olmalıdır, tutumu ise sakin ve oturaklı olmalıdır. Bu özellikler davranış ve ifade ile uyum göstermelidir”

Birçoğunun dostane ve sabırlı bir yapısı vardır. Bulldoglar mükemmel evcil hayvan olarak bilinirler çünkü çocuklar ile güçlü bağlar kurarlar.

Genelde, Bulldoglar çocuklar, diğer köpekler ve evcil hayvanlar ile iyi anlaştıkları bilinir. Eve ve aileye o kadar çok bağlanabilir ki yanında insan   olmadan evin bahçesinin dışına bile çıkmaz. Bahçede bir topun peşinden koşmaktansa birinin kucağında uyuma ihtimalleri daha yüksektir.