Satilik Yorkshire Terrier İstanbul | Satilik Yorkshire Terrier | Yorkshire Terrier | Yorkshire Terrier Fiyatları | Yorkshire Terrier OzellikleriYorkshire Terrier  terrier türüne özgü küçük bir köpek türü olup ilk olarak dokuma değirmenlerinde fareleri yakalamak amacıyla İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde kullanılmışlardır. Bu köpek türünün en belirgin tanımlayıcı özellikleri 7 pound (3.2 kg) olan büyüklükleri olup ancak bazı Yorkshire Terrier köpekleri 7 pound’u geçebilmekte olup hatta bazen 6-7 kg ağırlığa kadar ulaşabilmektedirler.

 

 

Gri, siyah ve soluk bir kürk yapısı söz konusudur.

Erişkin Yorkshire Terrier köpekleri, renklerine, ve kalitelerine göre belirlenmektedir. Bu köpeklerdeki tüy yapısı parlak, ince, düz ve ipeğimsi olmalıdır. Geleneksel olarak kürk çok uzamakta olup köpeğin arka tarafının ortasında bu kürk yapısı incelmekle birlikte asla hareketi engellememelidir.

 

Bu köpeklerin sahipleri köpeklerin kolay bakımını sağlamak amacıyla, köpeklerin kürklerini kırpmaktadırlar. Bu köpeklerdeki geleneksel kürk yapısının bakımı oldukça zordur. Bu köpeklerin nihai rengine ulaşması üç veya daha fazla yılı alabilmektedir. Bu köpeklerin renkleri genellikle siyah/grimsidir. İdeal Yorkshire Terrier’inin karakteri ya da “kişiliği” açık havayı sevmesiyle bilinmektedir. Küçük olmalarına rağmen Yorkshire Terrier köpekleri aktif ve meraklı olup ben merkezli olmayı severler. Bu köpekler sahiplerini aşırı korumaktadırlar. Yorkshire Terrier köpekleri çok havlamaktadırlar. İşte bu özellikleri onları mükemmel bekçi köpekleri kılmaktadır. Herhangi biri yaklaştığında savunmaya geçmektedirler. Ancak bu havlama probleminin üstesinden uygun bir eğitim ve egzersiz ile gelinebilmektedir.

 

Yorkshire Terrier’leri çevreye kolayca adapte olabilmekte olup, birçok yuva için uygun evcil hayvanlar niteliğindedirler. Küçük olmaları nedeniyle, sınırlı egzersiz ihtiyaçları olmasına rağmen, insanlarla günlük olarak etkileşime girmeleri gerekir.