Satilik Fransız Bulldog Yavruları İstanbul | Satilik Fransız Bulldog | Fransız Bulldog |Fransız Bulldog Fiyatları | Fransız Bulldog Ozellikleri

Fransız Bulldog Köpeği küçük evcil köpek türüdür. “Frenchies” (Fransız bulldog) 1800’ li yıllarda İngiltere’ den ithal edilen İngiliz bulldog ile Fransız teriyer köpeği ile Pais Frans’ da çiftleştirme sonucu meydana gelmiştir.

İngiltere’ de, 2014 yılı itibariyle en popular köpekler arasında dördüncü sırada yerini bulmuştur. Amerika’ da ise, Fransız Buldog 2014 yılı itibariyle en popular AKC kayıtlı kopek türleri arasında dokuzuncu sıraya yükselmiştir.[

Fransız Bulldog, tüm diğer arkadaşcıl kopek türleri gibi, insanlar ile yakın temasa gereksinim duyar. Oldukça az egzersiz yapam ihtiyaçları vardır ancak en azından günlük kısa yürüyüşler yapmalıdır. Fransız Bulldog bazen ‘Frog dog’ veya ‘Clown dog’ olarak adlandırılır. Frog dog lakabı arka bacaklarını yayarak oturduklarından verilir. Clown dog ise çok neşeli bir yapıya sahip olduklarınan köpek dünyasında palyaço lakabını kazanmıştır. Çoğu Fransız Bulldog köpekleri suyu sever.

Fransız Bulldog köpeklerinden mükemmel arkadaş oldukları bilinir. Çok nadiren havlarlar ve sahiplerine karşı çok sabırlı ve sevecendir, çocuklar ise özellikle dişi köpekler tarafından koruma altına alınır. Fransız Bulldog köpekleri diğer türler ile kolayca bir arada yaşayabilir.

Fransız bulldog köpeklerin göz problemleri olur. Alerjik göz kapağı yangısı ve göz nezlesi en sık rastlanan rahatsızlıklarıdır. Her ne kadar İngiliz bulldog ve pug köpeklerinde daha sık olmasına rağmen göz kızarıklığı veya dışa çevrilmiş üçüncü göz kapağı da rahatsızlıklar arasında bulunur. Gözün glokom hastalığı, retinal kıvrılma displazi, korneal ülserler ve yavrularda katarak da Fransız Bulldog köpeklerinde bulunabilir hastalıklar olarak saptanmıştır.