Satilik Pomeranian | Satilik Pomeranian İstanbul | Pomeranian | Pomeranian Fiyatları | Pomeranian Ozellikleri | Beyaz Pomeranian | Teacup Pomeranian | www.hayvanilanlari.com/kopek/pomeranian-boo

Pomeranian boo köpekleri (çoğunlukla Pom ya da Pom Pom olarak bilinen) Adını merkezi Avrupa’daki Pomerya bölgesinden (bugün Kuzey Polonya’nın ve doğu Almanya’nın bir bölgesi) almaktadır. Küçük olmaları nedeniyle, süs köpeği olarak sınıflandırılmaktadırlar.

 

Ev ortamında bakılabilecek ırklar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tüy dökme sorunları düzenli tarandığı ve profesyonel mama ile beslendiği takdir de yok denebilecek kadar azdır.

Koku ve gereksiz havlama  problemleri diğer küçük ırklara göre  yok denebilecek kadar azdır..

Pomeranian boo ağırlığı 2 –3.5 kilogram (4.2–7.7 lb) olan küçük köpekler olup omuz başından itibaren 5.0–11 inç (22-35 cm) uzunluğundadır. (2) Dayanıklı köpekler olup son derece benekli bir kuyruk yapıları ve tekstürlü derileri vardır  Pomeranian köpeklerinin iyi bilindiği boyun bölgesinde zengin bir kürk yapısı mevcut olup aynı zamanda arka ayaklarında tüylü bir kürk yapısı mevcuttur.

 

Pomeranian köpekleri tipik olarak arkadaş canlısı olup, oyunu seven canlı bir köpek türü olmakla birlikte,  Sahiplerinin etrafında olmayı çok severler,  sahiplerini koruma özellikleriyle bilinmektedirler. Pomeranian köpekleri zeki/akıllı köpekler olup, eğitime oldukça uygun köpeklerdir, bu köpekler sahiplerinden istediklerini alma konusunda başarılıdırlar. Çok iyi duygu sömürüsü yaparlar. Dışa dönük köpekler olup ilgi merkezi olmayı sevmekle birlikte, insani duygulara sahiptirler..Oyuncakların kullanılması Pomeranian köpeklerinin tek başına zaman geçirmelerini teşvik etme konusunda etkili bir araç olabilecektir.