web analytics

Sahiplendikten Sonra

Bilmeniz Gereken En ÖNEMLİ
10 Madde !

1. Yeni dostunuzu evinize getirdikten sonra, ilk dikkat etmeniz gereken husus gıda tüketimidir.

Küçük ırk yavrular arasında Yorkshire Terrier, Chihuahua, Pomeranian gibi örneklerde, uzun süre gıda tüketimi olmaması, açlık nedeniyle kan şekerinin düşmesine ve halsizlik durumuna (hipoglisemi) yol açabilir.

Bu nedenle, yavrunuzun yemek saatlerini düzenli tutmak için günde en az 3 öğün (sabah, öğle, akşam) beslemesini sağlamak önemlidir. Yavrunuzda yeni bir ortama adapte olma durumu söz konusu ise, nadiren stres kaynaklı iştahsızlık görülebilir.

İştahı artırmak ve gıda tüketimini sağlamak için ilk 3 gün boyunca yağsız haşlanmış tavuk göğsü ile kuru mamayı karıştırarak verilmesi önerilir. Bu karışım azaltılarak kuru mamaya yönlendirilir.

(Detayları ekibimizden alabilirsiniz)

2. Yavrularımızın ilk aşılamaları tamamlanmıştır (iç ve dış parazitlere karşı).

Ek olarak, bağışıklık sistemini destekleyici ilave enjeksiyonlar da uygulanmaktadır.

Tüm aşılar, pasaport karnelerine kaydedilmektedir.

Yavrunuzu teslim aldıktan sonraki 1 hafta içinde veterinerinizi ziyaret edebilirsiniz.

ÖNEMLİ! Veteriner ziyaretinde herhangi bir işlem yapılması gerektiğinde, satış temsilcimizi ve veteriner hekiminizi telefon aracılığıyla görüştürmeniz önemlidir.

3. Yavrunuzun taraması, haftada 2 kez yapılması önerilmektedir. Tarama, dolaşımı hızlandırarak tüylerinin parlak ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

4. Yavrunuzu 2 aylıkken suyla yıkamaktan kaçınılması, bağışıklığı korumak için önerilmemektedir. Ancak zorunlu durumlarda, bölgesel olarak yıkanabilir ve tüy diplerinin ıslak olmadığından emin olunmalıdır.

5. Yavrularımız tuvalet eğitimi konusunda birinci seviyeye gelmiştir. Kendi tuvalet pedlerinin üzerine tuvaletlerini yapmayı öğrenmişlerdir. Yeni bir ortama geçiş durumunda, yavrunuzun yanında bulunması gereken önemli malzemelerden biri tuvalet eğitim spreyi ve tuvalet pedidir. Bir tuvalet pedinin dört köşesine sprey uygulandığında, amonyak kokusu sayesinde tuvalet alanına daha çekici hale gelir.

6. Yavrunuz için evinizde kendi yaşam alanını oluşturmak için petshoplardan temin edebileceğiniz bölme çit kullanabilirsiniz. Bu çit yardımıyla tuvalet pedi, mama kabı, su kabı, yatağı, oyuncakları içeren bir köşe oluşturabilirsiniz. Yavrunuzun sabah ve akşam düzenli bir şekilde beslendiğinden ve gıdasını tükettiğinden emin olduğunuz sürece, yalnız bırakılabileceği maksimum süre 8 saattir.

İlk 2 hafta yavrunuzu kalabalıktan uzak tutmak ve belirlediğiniz saatlerde çit içinden çıkmasına izin vermek önerilir.

(Detayları satış temsilcimizden alabilirsiniz)

7. Yavrularımız, profesyonel mama markası olan Royal Canin Mini Starter mamayı tüketmektedir. Mama içinde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besin maddeleri mevcuttur. Bu nedenle, ev yemekleri kesinlikle önerilmemektedir. Farklı gıdaların kullanımı, bağırsak florasını bozarak dışkı yumuşamasına yol açabilir.

8. Yavrunuzun yavru döneminde sıcaklık değişikliklerine dikkat etmek önemlidir. Ev içinde kullanılan klima, vantilatör, oda spreyi, sigara dumanı gibi faktörlere maruz kalmaması sağlık sorunlarının önüne geçmek için önerilmemektedir.

9. Yavrunuzun karma aşıları tamamlanmadan başka köpeklerle bir araya getirilmemesi, dışarı çıkarılmaması ve ev içinde ayakkabı ile basılan alanlara temas etmemesi önemlidir.

10. Yavrunuzu teslim aldıktan sonra sağlıklı yavru bakımıyla ilgili olarak 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki maddeler dışındaki konularla ilgili herhangi bir sorunuz için, 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

 

Ailemize hoş geldiniz.

Ailemize hoş geldiniz.

Pet Uzmanlarımız

İşini tutkuyla yapan, deneyimli ve konularında uzman ekibimizle yavru sahiplenme sürecinizin her aşamasında yanınızdayız..