Satılık Pomeranian Boo


Satilik Pomeranian | Satilik Pomeranian İstanbul | Pomeranian | Pomeranian Fiyatları | Pomeranian Ozellikleri | Beyaz Pomeranian | Teacup Pomeranian

 Satılık Pomeranian Boo

Köpek ırklarından küçük, alımlı, olan pomeranian evcil hayvanlar görsel olarak da dikkatleri üzerine topluyor. Her köpek gibi bu ırkda sahibine oldukça sadıktır.Pomeranian cinsini eğitmeniz durumunda bekçilik görevine sahiplenecektir. Bu ırk havlama eğilimleri oldukça fazladır. Özellikle yabancı kişilerin yanında havlama oranları daha yüksektir.

Pomeranian cinsi yaklaşık olarak 15 yıl yaşayabilmektedir.

Kiloları 1 ve 3 kg arasında değişmektedir. Yükseklikleri ise 18 ile 30 cm arasındadır. Ortalama fiyatlarına baktığımız zaman 2500 dolardan başlamaktadır.

Pomeranian cinsinin negatif yönü ise inatçı olmasıdır. Bu cinsi sahiplenmeyi düşünüyorsanız temizliğini ve tırnak kontrollerini ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Pomeranian köpekleri (çoğunlukla Pom ya da Pom Pom olarak bilinen) Adını merkezi Avrupa’daki Pomerya bölgesinden (bugün Kuzey Polonya’nın ve doğu Almanya’nın bir bölgesi) almaktadır. Küçük olmaları nedeniyle, süs köpeği olarak sınıflandırılmaktadırlar.

 

Satılık Pomeranian Boo

Pomeranian ağırlığı 1.9–3.5 kilogram (4.2–7.7 lb) olan küçük köpekler olup omuz başından itibaren 5.0–11 inç (13–28 cm) uzunluğundadır. (2) Dayanıklı köpekler olup son derece benekli bir kuyruk yapıları ve tekstürlü derileri vardır (3) (Pom köpeklerinin iyi bilindiği boyun bölgesinde zengin bir kürk yapısı mevcut olup aynı zamanda arka ayaklarında tüylü bir kürk yapısı mevcuttur.

 

Pomeranian köpekleri tipik olarak arkadaş canlısı olup, oyunu seven canlı bir köpek türü olmakla birlikte, çoğunlukla diğer köpeklere karşı agresiftirler/saldırgandırlar. Sahiplerinin etrafında olmayı seven bu köpekler, sahiplerini koruma özellikleriyle bilinmektedirler. Pomeranian çevrelerinde oluşan değişikliklere karşı, tetik halinde olup, herhangi bir durumda değişikliklerin söz konusu olması halinde yeni uyarılara karşı aşırı derecede havlamaktadırlar. Pomeranian köpekleri zeki/akıllı köpekler olup, eğitime oldukça uygun köpeklerdir, bu köpekler sahiplerinden istediklerini alma konusunda başarılıdırlar. Dışa dönük köpekler olup ilgi merkezi olmayı sevmekle birlikte, iyi eğitilmeleri halinde oldukça agresif/saldırgan olabilmektedirler. Oyuncakların kullanılması Pomeranian köpeklerinin tek başına zaman geçirmelerini teşvik etme konusunda etkili bir araç olabilecektir